sylver

Przygodę z fotografią, a w zasadzie z tzw. "cyfrową fotografią" rozpocząłem dość późno, bo w 2004 roku. Po prostu zainteresowały mnie coraz bardziej popularne - aparaty cyfrowe. Szybko z małego kompaktu przesiadłem się na już bardziej zaawansowany Fuji S7000. Sprzęt ten wymagał zapoznania się z technicznymi aspektami dotyczącymi fotografowania. Przy okazji poszerzałem ogólną wiedzę nt. fotografii. I ... polubiłem Ją. Następnie przyszedł czas na pierwszą lustrzankę - sony alpha 100. W lipcu 2010 zmieniłem system na Nikona.

sylwer@wp.pl

Zapraszam na facebooka: www

 1. Teneryfa vol.3
  7-14.10.2015
   

  Teide - wulkan - najwyższy szczyt Hiszpanii o wysokości 3718 m n.p.m. (od dna morza około 7500 m). Tide w języku Guanczów, oznaczało „Piekielna Góra”.

 2. Teneryfa vol.2
  7-14.10.2015
   

  W przedostatni dzień wybraliśmy się na samochodową wycieczkę do miejscowości Masca - niewielkiej osady położonej 600 m n.p.m., malowniczo usytuowanej pośród masywu górskiemu Teno. Już sam dojazd do niej był bardzo atrakcyjny poprzez krętą i wąską drogę oraz wspaniałe widoki. Kolejnym punktem wycieczki tego dnia było "Drago Milenario" czyli tzw. "smocze drzewo" znajdujące się w miasteczku Icod de los Vinos, które ma najprawdopodobniej ponad 800 lat.

 3. Teneryfa vol.1
  7-14.10.2015
   

  W tym roku wakacje rodzinne spędziłem na jednej z wysp kanaryjskich - Teneryfie. Odpoczywając troszkę pozwiedzaliśmy. Wszędzie, gdzie udało nam się pojechać chciałoby się tam spędzić dużo więcej czasu niż mieliśmy lub przynajmniej wrócić tam innego dnia, ale niestety nie było to możliwe. Ale prawie z każdego miejsca prócz pięknych wspomnień udało sie przywieźć kilka kadrów.
  W pierwszej cześci zdjęcia (według kolejności w galerii) z naszego kurortu Playa de las Americas / Costa Adeje. Następnie pierwsza wycieczka samochodowa pod prawie 600-metrowe klify w Los Gigantes - i tu chciałbym przedstawić ekipę towarzyszącą - 3xA czyli żonę Anię i córki Aurelię i Alicję oraz siostrę Edytę i naszego super szofera szwagra Łukasza :) Kolejnego dnia skęciliśmy do małego miasteczka z bazylijką, w której znajdyje się figurka Matki Boskiej z Candelarii - uważana za partonkę wysp oraz z posągami królów Guanczanów. Celem tego dnia była "sztuczna" plaża (piasek na nią sprowadzono z Sahary) przy miasteczku położonym na wzgórzu - San Andres. Wracając zrezygnowaliśmy z autostrady, wybierając kręte drogi w kieruku Taganany pośród Gór Anaga.

 4. Wilno vol.2
  02.05.2011
   

  II druga część zdjęć z Wilna. Na zdjęciach m.in.: Cerkiew Przeczystej Bogurodzicy, Cerkiew św. Ducha, Kościół św Karatzyny, Kościół św. Kazimierza, Ostra Brama [info: www] oraz kilka kadrów ze Starówki oraz Republiki Zarzecza".

 5. Wilno
  Wilno vol.1
  02.05.2011
   

  Pierwsza część zdjęć z jednodniowego zwiedzania stolicy Litwy. Na zdjęciach m.in.:
  Kościół św. Piotra i Pawła [info: www]
  Katedra św. Stanisława [info: www]
  oraz Zamek Dolny, Zaułek Bernardyński, gdzie znajduje się muzeum Adama Mickiewicza, Kościół św. Anny, Kościół św. Franciszka.

 6. Darkness
  Somewhere in Scotland
  08.2011
   

  Kilka landszaftów pstrykniętych w drodze do Edynburga.

 7. Bamburgh
  Bamburgh Castle
  08.08.2011
   

  Zdjęcia średniowiecznego zamku, który znajduje się w północnej Anglii. W galerii zamieściłem też kilka fotek z jego otoczenia i jedną z "drużyną wycieczki" [Ania, Tomek, Monika, Łukasz, Edyta i Aurelia] :)

 8. Darkness
  Darkness 2
  08.2011
   

  Somewhere in UK...

 9. edinburgh
  Edinburgh
  09.08.2011
   

  Zdjęcia ze spaceru po centrum stolicy Szkocji.

 10. uk1
  Alnwick Castle
  09.08.2011
   

  Zamek ten chyba najbardziej zasłynął tym, iż kręcono w nim Harrego Pottera.
  info: www.

 11. uk3
  One Day in London 2
  06.08.2011
   

  Big Ben, Pałac Buckingham, Tower Bridge to podstawowe punkty zwiedzania Londynu. Oprócz ich w galerii znajduje się wiele innych ciekawych miejsc z centrum tej metropolii, w tym kilka zdjęć zrobionych podczas ekspresowego zwiedzania Muzeum Historii Naturalnej.

 12. uk1
  Spurn Head
  05.08.2011
   

  Jeden dzień spędziliśmy nad Morzem Północnym na półwyspie Spurn.

 13. uk1
  Peak District & North York Moors
  04.08.2011
  08.08.2011
   

  Tegoroczny urlop spędziłem z rodzinką i znajomymi w UK, odwiedzając siostrę i szwagra. Wspólnie chcieliśmy także troszkę pozwiedzać.
  Pierwsza część to zdjęcia z wycieczki do Narodowego Parku Paek District oraz kilka fotek z innego parku przez który przejeżdżaliśmy North York Moos.

 14. Troki
  Troki
  03.05.2011
   

  Urokliwe litewskie miasteczko z pięknym zamkiem.
  info: www

 15. Rossa
  Nekropolia na Rossie
  02.05.2011
   

  „Wileńskie cmentarze mają pejzaż gór,
  umarli tu jeden ponad drugim leżą,
  szczeble innemi miarami się mierzą...”
  Witold Hulewicz

  Jednym z głównych miejsc odwiedzanym w Wilnie przez turystów jest nekropolia na Rossie. Zlokalizowana jest ona w dzielnicy położonej na południe od centrum. Cmentarz ten założony został na początku XIX wieku przez misjonarzy. Obecnie jego obszar to ponad 10 hektarów. Pochowano tam między innymi serce Marszałka Józefa Piłsudskiego w maju 1936 roku. Ponadto można na Rossie odnaleźć grobowiec Joachima Lelewela, Władysława Syrokomli i Światopełka Karpińskiego. Nekropolia, wielokrotnie dewastowana w czasach ZSRR, przetrwała i dziś opiekuje się nią Związek Polaków na Litwie.
  źródło: www.lovetotravel.pl

 16. Ryga
  Ryga
  01.05.2011
   

  info: www

 17. FVF 2011
  Klasztor kamedułów w Pożajściu
  30.04.2011
   

  info: www

 18. pin up
  Kowno
  30.04.2011
   

  Zdjęcia przede wszystkim starówki Kowna. Zwiedzając ją w sobotę mieliśmy dodatkowe atrakcje w postaci kilkunastu ślubów... Jeśli ktoś ma ochotę poczytać o tych miejscach zapraszam na www

 19. Egipt Dolny
  Egipt Dolny (Giza & Kair)
  09.2010
   

  "Każdy boi się czasu, a czas boi się piramid"

  To już ostatnia część fotek z Egiptu.

 20. Egipt
  Egipt: Hurghada i okolica
  09.2010
   

  Kolejna porcja fotek z wakacji, w tym z wycieczki do wioski beduińskiej.

 21. Egipt Górny
  Egipt Górny (Luxor)
  09.2010
   

  Wypoczywając w kraju faraonów koniecznie trzeba go choć częściowo zwiedzić. Obok piramid w Gizie najbardziej znanym miejscem jest Luxor czyli starożytne Teby. Niesamowite wrażenie pozostają po zwiedzeniu Świątyni w Karnaku. Wielka świątynia Amona zdumiewa przede wszystkim swoimi niewyobrażalnymi rozmiarami. Jest to największa na świecie świątynia podtrzymywana przez kolumny. Innym pięknym obiektem jest Świątynia Królowej Hatszepsut, która wkomponowana w skalne otoczenie ukazuje fantazyjność królewskiego architekta. Kolejnym punktem zwiadzana jest Dolina Królów (ależ tam był gorąc). Wykute w skałach, wymalowane grobowce królów egipskich niestety nie można fotografować. W 1922 roku Howard Carter odkrył tam słynny grobowiec Tutenchamona. To jedyny grobowiec faraona, który pozostał do tego czasu nienaruszony tj. nieokradziony. Na rozległej równinie wokół Teb znajdują się dwa gigantyczne posągi - Kolosy Memnona. Okolice Luxoru to przede wszytskim tereny rolnicze. W wielu miejscach uprawa roli niezmieniła się od czasów starożytnych...

 22. Darkness
  Darkness
  26-28 maj 2009
   

  Kamienne stwory i nagrobki to główny temat tych zdjęć. Zaczynamy od gotyckiego kościółka, który to chyba jest najciekawszym budynkiem w małym przemysłowym angielskim miasteczku Scunthorpe. Jest on silnie strzeżony przez spory garnizon Gargulców. Następnie spacer po miejscowym cmentarnym parku. Na końcu kościółek z otaczającymi go nagrobkami znjdujący się niedaleko... w jakieś małej miejscowości.

 23. Scunthorpe
  Scunthorpe
  22-25 grudzień 2007
   

  Galeria zawiera kilka ciekawych kadrów z sentymentalnego dla mnie angielskiego miasteczka Scunthorpe.

 24. Święta Bożego Narodzenia 2007 (Klify & York)
  Święta Bożego Narodzenia 2007 (Klify & York)
  25 i 26 grudzień 2007
   

  Tegoroczne Święta Bożonarodzeniowe spędziłem zupełnie inaczej niż wszystkie dotychczas. Po pierwsze dlatego, że byłem w tym czasie w Angli, po drugie: zamiast "siedzieć przez cały czas przy stole i...pić;)" troszkę pozwiedzaliśmy. Pierwszego dnia pojechaliśmy do Flamborough Head, podziwiać piękne klify nad Morzem Północnym. Po drodze przejeżdżaliśmy przez Humber Bridge - 4-y co do wielkości podwieszany most na świecie (niestety była mgła - i sfotografowałem go tylko w małej części). Skręciliśmy też do małego miasteczka Beverley gdzie zwiedziliśmy piękną kolegiatę Beverley Minister. Drugiego dnia zwiedziliśmy York. Miasto znane ze swojej bogatej historii, która zachowała się w architekturze. Katedra w Yorku jest największą średniowieczną katedrą w Anglii. Natomiast The Shambles (Rzeźnicka) - jest jedyną w Europie średniowieczną ulicą zachowaną w całości.

 25. ONE DAY IN LONDON
  ONE DAY IN LONDON
  28 luty 2007
   

  Zdjęcia wykonane podczas jednodniowego pobytu w Londynie. Podziękowania dla Edit i Lukiego dzięki, którym mieliśmy możliwość z żoną zwiedzenia kilku wspaniałych miejsc w tym mieście.